Resslova – Karlovo náměstí – přednost

Zdravím, donedávna jsem si myslel, že základní pravidla silničního provozu celkem zvládám. Ale tahle reportáž mě dostala: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/301800-zaludne-krizovatky-a-pozapomenuta-pravidla-cihaji-na-ridice/ – když jedu z Resslovy a dobočuji vpravo na Karlovo náměstí (ze západu na jih), mám prý dávat přednost autům zleva, i když mám zelenou šipku vpravo. Schválně jsem si to místo našel v Google Street View: https://goo.gl/maps/Oe4pA – vzorová ukázka: bílé auto má dát přednost tmavému taxiku. Proč? Myslel jsem si, že když mám vyloženě směrovou šipku, že mám tu volnost směru garantovanou, navíc jsem podle značky nad semaforem na hlavní a když se rozhlédnu vlevo, vidím, že taxik přijel z vedlejší. Z jakého právního titulu mám dát těmto vozidlům přednost? Zeptal bych se ještě, kterej k**t tuhle dopravní situaci vymyslel, ale to vy asi vědět nebudete, to si musím prostě jen ulevit. Díky.

Odpověď

Signál "Doplňková zelená šipka" svítící současně se signálem s červeným světlem "Stůj!" nebo se žlutým světlem "Pozor!" možnost pokračovat v jízdě jen ve směru, kterým šipka nebo šipky ukazují; přitom řidič musí dát přednost v jízdě vozidlům a jezdcům na zvířatech jedoucím ve volném směru a útvarům chodců jdoucím ve volném směru; přitom nesmí ohrozit ani omezit přecházející chodce.

 

Tady tedy skutečně musíte dát přednost vozidlům jedoucím ve volném směru, tj. těm zleva.

23.2.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist