řeším problém se zadržováním vozidla po

Vážený pane doktore,řeším problém se zadržováním vozidla po odtažení, jehož jsem provozovatelem.Majitel je akciová společnost, se kterou mám nájemní smlouvu.Jedná se o klasický případ nevydání vozu bez zaplacení v hotovosti.Vzhledem k tomu,že jste na toto téma napsal rozsáhlejší článek a myslím si, že máte v téhle oblasti větší přehled než jiní právníci, se kterými spolupracuji, rád bych s Vaší pomocí dovedl tento případ až třeba k Ústavnímu soudu, bude-li to nutné. Zjistil jsem,že na Slovensku již Nejvyšší soud rozhodl velmi tvrdě a pracovníkům, kteří bez hotovostního zaplacení nevydají vozidlo hrozí 2 roky za tr.čin útlaku,což je u nás pravděpodobně tr. čin útisku, § 237 tr.zákona. Celý případ je teď ve fázi vyšetřování mého trestního oznámení, které jsem učinil dnes.Policisté sdělili, že předpokládají vrácení vozidla za 2-8 týdnů.Poté bude téměř jistě následovat žaloba ze strany provozovatele odtahové služby.Já naopak chci soudně požadovat zaplacení škody, která mi vznikla a vzniká nevydáním vozidla. Pokud budete ochoten se na této věci podílet,budu velmi rád a zašlu podrobné informace.

Odpověď

Určitá procesní obrana samozřejmě možná je, přičemž lze souhlasit s názorem, že subjekt uplatňující náklady odtahu je povinen přijmout i jiné druhy plnění, než jen hotovost. Pro další postup a podrobnosti uveďte svůj email, na který Vás následně zkontaktuji.

2.9.2005 11:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist