Reakce na původní dotaz

Dobrý den, co hrozí za použití tohoto: https://www.facebook.com/video.php?v=766910289989062 Díky

To je dobrý, kde se to dá koupit? A vydrží to mytí tlakovou pistolí? 🙂

Asi by se to úřady snažily podřadit pod „tabulka registrační značky je zakryta, nečitelná nebo upravena anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost“, i když ta značka je lidským okem standardně čitelná. To by byla pěkná kauza. 🙂 Ale mám obavu, že by pro to úřady a soudy neměly pochopení.

To netuším, narazil jsem na to náhodou. Jinak k té jízdě bez RZ bych měl ještě dva dotazy. 1) Hrozí stejně přísná sankce, pokud řidič za jízdy ztratí RZ, aniž by o tom věděl? 2) Pří jízdě ve sněhu se RZ snadno zakryje sněhem, i když je před jízdou očištěna. Lze výše uvedený trest aplikovat i zde s tím, že v takovém počasí má řidič pravidelně zastavovat a smést sníh nebo bude policie tolerantnější vzhledem k povětrnostním podmínkám?

Odpověď

ad 1) Pokud o tom neví a vědět nemůže (protože se to stalo teď za jízdy a nebylo to nijak poznat), tak to není přestupek (chybí zavinění).

ad 2) Mám za to, že požadovat neustálé zastavování a očišťování by bylo přepjatým formalismem, se kterým by policista nebo úřady nemuseli uspět. V tomto ohledu tedy očekávám určitou toleranci.

31.12.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist