Reakce na odpověd‘ na dotaz

Dobrý den, pane doktore,

dnes jste odpovídal na dotaz, jestli se může stát na silnici II. třídy za nesnížené viditelnosti.

Já vím, že je ve vyhlášce napsáno, že tam je zakázáno zastavit a stát za snížené viditelnosti. Ale pokud se nemýlím, tak nějaký jiný paragraf hovoří zase o tom, že při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 metry pro každý směr jízdy – to znamená, že vedle toho vozidla musí zůstat alespoň 6 metrů místa.

Když vezmu v úvahu šířku silnice II. třídy, nemyslím si, že by vedle osobního automobilu, natož něčeho širšího, mohlo zůstat 6 metrů místa.

Takže jak to, prosím Vás, tedy je s tím stáním na silnici II. třídy? Připadá mi, že tyto dvě věci nejdou dohromady – jeden paragraf zakazuje tam stát pouze za snížené viditelnosti, jiný paragraf tam dovoluje stát kdykoli za té podmínky, že vedle toho vozidla zůstane alespoň 6 metrů místa.

Děkuji za odpověd‘.

Honza

Odpověď

V tom máte naprosto pravdu, ale při odpovědi jsem vycházel z toho, že ostatní zákonné podmínky jsou splněny. Pokud by minimální šířka vozovky nebyla dodržena, tak stání, případně i zastavení by nebylo možné.

29.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist