Reakce na dotazy.

Dobrý den, zaujaly mě 2 dotazy ostatních čtenářů na které bych rád reagoval. 1) Přetížený kamion na nápravě (ze 17.5.2014). Je poviností firmy která provozuje kamionovou dopravu vlastnit váhu a umožnit řidiči před jízdou převážení? Pokud ne, jak si má zjístit zda-li jsou jeho hmotnosti v pořádku, když je za to on zodpovědný. Pokud tuto možnost nemá není požadavek na tuto jeho zodpovědnost protiprávní? 2) Motorové vozidlo? (z 19.5.2014). Pokud je automatickým radarem změřeno vozidlo ze zadu a je tedy známa jen RZ přívěsu, nikoli tažného vozidla, a provozovatel přívěsu odmítne vypovídat,tak proti komu zahájí správní delikt, když provozovatele tažného auta neví a přívěs může provozovat úplně někdo jiný. A jak by se pak postupovalo v případě, že zjístí zepředu RZ tažného vozu a zezadu přívěsu a každé bude provozovat někdo jiný? přece nemůže být potrestaný pokaždé někdo jiný jen kvůli tomu, že pokaždé pořídí fotku jiné části jízdní soupravy. A to ještě odhlížím od drzostí trestat provozovatele je na zákaldě RZ, když neví kdo řídil.

Odpověď

ad 1) Protiprávní v jakém smyslu? To je stejné, jako kdybyste tvrdil, že jste si nemohl ověřit, že jste svoje osobní auto přeložil nákladem cihel na chalupu, protože taky nemáte váhu.

ad 2) Půjdou po provozovateli toho osobního auta.

27.5.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist