Reaguji po přečtení otázky a vaší

Dobrý den,reaguji po přečtení otázky a Vaší odpovědi ze dne 18.5.2010, která zněla: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na situaci ohledně měření rychlosti policií v neoznačených autech. Praxe probíhá tak, že policista srovná rychlost se sledovaným autem a poté zapne světelnou výstrahu a řidiče zastaví. Ovšem při měření porušuje rychlost a nemá přitom zapnutou světelnou výstrahu. Nemohu najít speciální povolení k porušování zákona k získání důkazu nebo povolení policie jezdit rychleji než povolují limity. Jak to tedy je? Jednají legálně? Děkuji Žádné takové povolení policie nemá, ale kdo jim za to dá pokutu? Jejich nadřízený v rámci kázeňského dohledu? To těžko… Odpověď: JUDr. Tomáš Beran 18. 05. 2010 v 03:46 Moje otázka, kterou se již nejen já asi zabývám delší dobu je – musí vozidla Policie dodržovat předepsanou povolenou rychlost jak v obci, tak i mimo obec v případě, že nemají zapnuté výstražné znamení, tzv. „majáčky“? Proběhlo to i v médiích a poté, co taková vozidla i lidé zaznamenali na video při překročení povolené rychlosti a odpověď Policejních orgánů byla, že oni mohou překračovat rychlost i bez zapnutých „majaáčků“ kdykoliv. Jak je to tedy doopravdy podle zákona? Jaký paragraf, nebo zákon jim to umožňuje? Podle mně je to velký výsměch nám občanům!!! Jen pro zasmání, jezdí oni snad lépe a např. bezpečněji, pokud jedou rychle bez výstražných znamení, než lidé „obyčejní“, např. lidé kteří jezdí závody a jsou mistři svého oboru, rally, okruhy, motokáry a pod. a musí vždy dodržovat nejvyšší povolenou rychlost? Děkuji mnohokrát za opravdu odbornou odpověď.

Odpověď

To jste uhodil hřebíček na hlavičku, protože policisté (budu o tom psát podrobněji v seriálu o mém přestupku a jeho projednávání) tvrdí, že oni nikoho (např. v rychlosti 224 km/h) určitě neohrožují, i když jedou bez majáku.

Ale k věci. Psal jsem o tom článek zde:

http://www.autoweb.cz/policejni-passaty-bez-zapnutych-majaku-a-jejich-mereni/

3.6.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist