RE: Zabavené a následně vrácené auto – policie a pojišťovna

Vážený pane doktore,
velmi Vám děkuji za informace. K Vašim dotazům:
„- co si slibujete od toho dokumentování technického stavu?“
Nevím, jak to na policejních parkovištích probíhá, zda-li nenechávají auto stát na prázdných gumách apod. Myslel jsem to tak, že pokud by na autě nesprávným „skladováním“ vznikla nějaká škoda a bude zdokumentována, je ji bude možné nějak vymoci. Nepředpokládám to, nicméně chtěl jsem se předem, než půjdu auto vyzvednou, připravit na všechny eventuality.

Jakou vidíte šanci u pojišťovny s povinným ručením? Nečekali jsme, že bude zkoumání auta trvat tak dlouho, proto jsme ani nesundávali značky. Dalo by se zabavení policií považovat za průkazné nepoužívání vozidla? Nedávno jsem četl na autowebu článek o tom, že v určitých případech je možné vymoci navrácení částky za povinné ručení, pokud není vozidlo průkazně používáno.

Děkuji.

Odpověď

Co se škody týče, muselo by se prokázat, že porušili svoje povinnosti a toto porušení bylo v příčinné souvislosti se vznikem škody, pak by o náhradě uvažova šlo.

Pojišťovnu to zajímat nebude. Ten článek byl o sankcích za neplacení a je pravda, že tady bych si ty argumenty dovedl představit (vozidlo objektivně provozováno být nemohlo).

4.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist