Re// uzamčení jízdního kola

Dobrý den, psal jsem vám dotaz ohledně toho, že mi policie sebrala jízdní kolo od restaurace a nikomu to ani neoznámila a že jsem dostal ještě pokutu. Chtěl jsem vědět jestli mám povinnost uzamknout jízdní kolo.
Vy jste mi napsal, že žádná taková povinnost není a ptal jste se za co jsem dostal přesně tu pokutu.
Policie mi řekla, že pokutu zaplatím zato, že kdyby mi to kolo někdo odcizil tak by byly zbytečně zatěžovány orgány činné v …… Já již nevím jak přesně to řekli dále. A že jsem to kolo měl mít zamčené.
Chápu to tedy aprávně, že jízdní kolo si zamykat nemusím a pokutu mi policie za to dát nemohla a do budoucna pokud by se mi to ještě stalo tak ji platit nemusím? A má policie vůbec právo sebrat někomu jízdní kolo které si opře ho restauraci a nikomu to ani neoznámit, alespoň obsluze ? Dokonce mi ten policista říkal, když jsem si byl u nich pro to kolo, že mě teď jeho kolegové nebudou mít rádi, protože už se prý hádali kdo z nich si ho nechá. Říkal to s náznakem, že si dělá legraci, ale spíš to myslel vážně. V tu dobu když mě to kolo před tou hospodou brali, tak tam bylo zaparkované i druhé kolo- staré úplně obyčejné- a to tam nechali, sebrali to moje za 20 tisíc korun. Budu si tedy kolo nadále o restauraci opírat a nezamykat a pokud mě ho policie odveze mohu se nějak bránit? Děkuji moc Marek

Odpověď

Je to naprostý nesmysl. Žádnou takovou povinnost ve vztahu k jízdnímu kolu nemáte a ani nemáte povinnost hradit policii náklady na to, že „by byly zbytečně zatěžováni“.

20.9.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist