RE: řidičské oprávnění skupiny D+E

Dobrý den, pane doktore,

prosím Vás, včera jste odpovídal na dotaz pánovi, který je držitelem řidičského oprávnění skupiny C+E a dělá si řidičský průkaz skupiny D. Pán se ptal na to, jestli společně se skupinou D získá i skupinu D+E na základě toho, že už má skupinu E společně se skupinou C. Vy jste napsal, že řidičské oprávnění skupiny D+E nedostane.

Já jsem na tom byl před lety úplně stejně. V roce 2004 jsem získal řidičský průkaz skupiny C+E, potom jsem se přihlásil do autoškoly ještě na skupinu D, a když jsem tu skupinu D v roce 2005 získal a šel jsem si vyzvednout řidičský průkaz, měl jsem v něm vytištěnou i skupinu D+E (což jsem tehdy již dopředu věděl, že tu skupinu D+E dostanu také, nebot‘ v zákonu o provozu na pozemních komunikacích, který platil v té době, to bylo výslovně napsáno).

Tak mě zajímá, od kdy platí, že řidičské oprávnění skupiny D neopravňuje jeho držitele k řízení motorových a přípojných vozidel zařazených do skupiny D+E ani v případě, že je ta osoba držitelem řidičského oprávnění skupiny C+E.

Děkuji za odpověd‘.

Honza

Odpověď

Když se dívám do přechodných ustanovení až do roku 2006, tak to pořád platí takto.

14.10.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist