Rád bych znal váš názor na

Dobrý den, pane doktore, rád bych znal Váš názor na to, zda vozidlo taxislužby, které momentálně nevykonává činnost (taxislužbu) a je tedy podle příslušných předpisů bez označení atributy TAXI, je stále vozidlem taxislužby. Mám zato, že ano, neboť vozidlo taxislužby se jím stává tím, že je zapsáno v evidenci vozidel taxislužby a dále implicitně z předisu, že v době mimo výkon taxislužby musí být z vozidla taxislužby sejmuta označení vozidla taxislužby. Jde mi především o případné (ne)porušování zákazových DZ s dodatkovou tabulkou „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“. Vaše články na dané téma tuto problematiku neřeší – viz „vozidla taxislužby (to je asi jasné)“. Za vyjasnění, popř. jen Váš právní názor předem děkuji.

Odpověď

Já bych řekl, že v případě, kdy vozidlo není označeno jako vozidlo taxislužby v souladu s ust. §21 zákona č. 111/1994 Sb., tak se nejedná o vozidlo taxislužby a Vámi popisovaná výjimka se na něj nevztahuje.

11.1.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist