Rád bych znal váš názor na

Dobrý den,rád bych znal Váš názor na tvz. "zimní pneumatiky", jelikož zákon nic takového nedefinuje. Maximálně se praví v §21 odst. 2 vyhl. 341/2002 Sb, že "Druhem dezénupneumatiky se rozumí dezén letní, dezén zimní, u něhož na bočnicipneumatiky je vyznačeno označení M+S nebo M.S nebo M/S nebo MSa terénní." Je tedy možné, vzít jakoukoliv pneumatiku a vyrazit do ní nápis M+S a považovat jí tak za zimní?Příklad: Malý výrobce protektorů vyrobí dezén s min hloubkou 4mm, ale směs a lamely pneumatiky budou "letní", ale výrobce vyrazí označení M+S do boku pneumatiky. Budou takovéto fyzicky letní pneumatiky zákonem považovány za zimní? Je to čistě teoretický dotaz, nehodlám nic takového zkoušet, mám sám dobré zimní pneu s označením M+S. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Pokud si takové pneumatiky koupíte jako spotřebitel, tak to k Vaší tíži nepůjde, pokud jste takový "podvod" nemohl s přihlédnutím k běžné opatrnosti zjistit. Ostatně na silnici to policisté také nepoznají.

13.10.2009 8:53

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist