Rád bych věděl, jak mám postupovat

Dobrý den,rád bych věděl, jak mám postupovat jestliže mi byl jako předběžné opatření odebrán ŘP a nevrácen i po vypršení 5ti denní lhůty(v §118c zák. 361/2000?) pro zahájení řízení o odebrání průkazu. Správní úřad, který takto jedná a přestupek má řešit, se řídí vyjádřením Min. dopravy, které onu 5ti denní lhůtu chápe jako pořádkovou, nikoliv prekluzivní. Mám dokonce dokument se zdůvodněním proč a jak MD takto bere onu 5ti denní lhůtu. Zjistil jsem, že kdybych se proti tomu chtěl bránit, musel bych nechat rozhodnout Správní soud. Rád bych tedy na toto věděl názor Váš a/nebo jiných lidí s právním vzděláním, resp. jaké mám šance u Správního soudu. A protože vůbec nevím jak, kde, za kolik a jak dlouho je možné očekávat rozhodnutí Spr. soudu, chtěl bych ještě požádat o obecnější informace jak to celé probíhá při tomto postupu. Děkuji Vám.

Odpověď

To je pravda. Bez projednání u správního soudu se změny asi nedomůžete. Rozhodování (např. v Praze) správního soudu je tak na 2 roky. Podrobnosti viz zákon o soudním řízení správním, případně předejte celou věc advokátovi.

27.2.2007 6:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist