Rád bych se zeptal na váš

Dobrý den, Rád bych se zeptal na Váš názor na současnou praxi Magistrátu hl.m. Prahy, kdy si ve svém předvolání k ústnímu jednání o přestupku dovoluje vymezit co lze a nelze považovat za dostatečně závažné důvody pro omluvení se z osobní účasti. Cituji: „Jako závažný důvod pro nedostavení se leze akceptovat zejména pracovní neschopnost uznanou lékařem, ošetřování člena rodiny, dovolenou na zotavenou objednanou s časovým předstihem, událost rodinné povahy jako např. svatba, pohřeb, účast na jiném řízení před soudem či správním úřadem apod. Za závažné důvody nelze považovat výkon podnikání či zaměstnání, pracovní aktivity, provozování koníčků a jiných zájmů, popř. jiné soukromé aktivity.“ Konkrétně jsem se pak správnímu orgánu omluvil s tím, že se uvedeného dne budu vyskytovat na neplánované služební cestě mimo území ČR. Správní orgán však tuto mou omluvu nevzal v potaz a přestože byla podána písemně a bezodkladně ji neakceptoval aniž by si vyžádal důkazy k podepření důvodů mé omluvy. Hodlám tento postup napadnout v odvolání a zajímal by mě proto Váš názor, prosím. Děkuji a jsem s pozdravem!

Odpověď

Vím, že to zkouší ve snaze urychlit projednávání některých řízení. Až praxe vyšších soudů ukáže, co jim tolerováno bude a co ne.

10.2.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist