Rád bych se zeptal, kdy dochází

Dobrý den pane doktore. Rád bych se zeptal, kdy dochází v přestupkovém řízení k nabytí právní moci rozhodnutí odvolacího orgánu (krajský úřad)? V mé „kauze“ již dvakrát vrátil krajský úřad věc správnímu orgánu k došetření, napotřetí již očekávám horší výsledek. V jednom z rozhodnutí je v poučení věta „Rozhodnutí nabývá právní moci dnem doručení účastníku řízení“, v druhém rozhodnutí žádné vysvětlení k nabytí právní moci není. Znamená to tedy, že dokud skutečně rozhodnutí na poště nepřevezmu (neodmítnu převzetí, jen si zásilku nevyzvednu), nenabyde právní moci? Stačí mi takto oddálit nabytí právní moci asi o měsíc do definitivního promlčení. U rozhodnutí odvolacího orgánu neplatí fikce doručení jako u rozhodnutí správního orgánu?

Odpověď

Rozhodnutí o odvolání je v právní moci v okamžiku doručení, neboť se proti němu již nelze dále odvolat. Ale pozor na fikci doručení (10 dní), kdy uplynutím této lhůty je rozhodnutí považováno za doručené.

31.1.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist