Rad bych se zeptal, kdo nebo

Dobry den,rad bych se zeptal, kdo nebo ktery urad rozhoduje o dopravnich znackach v obci. V silnicnim zakonu § 124 odstavec (6) je napsano:(6) Obecní úřad obce s rozšířenou působností stanoví po písemném vyjádření příslušného orgánu policie místní a přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích na silnici II. a III. třídy a na místní komunikaci 1) a užití zařízení pro provozní informace na silnici II. a III. třídy a na místní komunikaci.1)Ja tomu rozumim asi tak, ze o nich rozhoduje obec (starosta) a policie mu to jenom schvali. To je zase trochu v rozporu s tim co mi rekl starosta a to ze o tom rozhoduje jenom police.Proc se ptam:Ve vesnice delali nove dopravni znaceni a pouze z nasi ulice udelali jednosmerku. Nikdo nevi proc, neni v te ulici hlavni silnice, zadnej velkej provoz, spis skoro zadnej, maximalne mistni vyjedou z garaze a zase zajedou. Pod zadost o zruseni jednosmerky se podepsala skoro cela ulice a starosta na to ze tu jednosmerku otoci. Kdyz jsme se ho ptali na duvod jednosmerky rekl ze o tom rozhodla policie. To ale neni duvod, rad bych alespon zjistil (kdyz uz by se nepodarilo zruseni jednosmerky) kdo tak rozhodl a hlavne proc tak rozhodl.

Odpověď

§77 zákona č. 361/2000 Sb.Stanovení místní a přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích(1) Místní a přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích a užití zařízení pro provozní informace stanovía) na silnici I. třídy, kromě rychlostní silnice, místně příslušný krajský úřad po předchozím písemném vyjádření příslušného orgánu policie,b) na dálnici 1) a rychlostní silnici 1) ministerstvo po předchozím písemném vyjádření Ministerstva vnitra, c) na silnici II. a III. třídy 1) a na místní komunikaci 1) obecní úřad obce s rozšířenou působností po předchozím písemném vyjádření příslušného orgánu policie.

11.10.2006 9:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist