Rad bych se zeptal jestli tuto

Dobry den, rad bych se zeptal jestli tuto interpretaci znacky vyhrazene parkoviste lze povazovat za spravnou. Definice: "Vyhrazené parkoviště" (č. IP 12); údaje o tom, pro koho je parkoviště vyhrazeno, například název organizace, státní poznávací značka, symbol označení č. O 1, a popřípadě v jaké době, jsou uvedeny na dodatkové tabulce; tyto údaje mohou být uvedeny i na značce místo nápisu, například "RÉSERVÉ", "TAXI", "BUS";….Pokud ctu spravne, tak napr.znacka vyhrazene parkoviste pro invalidy (IP12) je opatrena dodatkovou tabulkou se symbolem O1, symbol O1 muze byt umisten i uvnitr znacky. Dle meho nazoru tato znacka musi byt VZDY opatrena dodatkovou tabulkou, symbol vsak MUZE byt uvest take uvnitr znacky. Druha cast definice – "Symbol muze byt umisten uvnitr znacky" totiz nijak nenahrazuje povinnost tento symbol O1 umistit na dodatkovou tabulku.Dale bych se rad informoval zda tuto svislou znacku umistenou na sloupku u parkoviste jejiz spodni hrana je ve vysce vetsi nez 2.5 metru lze povazovat za platnou. Dle meho nazoru jeji umisteni z hlediska vysky nevyhovuje platne technicke norme TP65 o umistovani svisleho dopravniho znaceni.

Odpověď

Ne, nemusí to být dodatkovou tabulkou, podle té dikce to může být i ve značce samotné.Na jakou normu se to odkazujete? Jaké je její číslo?

20.2.2009 5:22

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist