Původní otázka: co říkáte na

Původní otázka: Dobrý den pane doktore. Co říkáte na tyto rozsudky 9 As 56/2011-58, 7 As 60/2011? Nevyvíjí se to celé nějákým špatným směrem? Našel jsem jich celou řadu a v drtivé většině z nich NSS nadržuje policii a krajským úřadům. Takže Vám přeji hodně štěstí až budete svou kauzu hájit sám. Odpověď(14. 12. 2011 v 18:14):Přečtu si je a dám vědět. Máte už je přečtené?

Odpověď

Ano, četl. Byli s tím pěkně rychle hotovi v tom prvním rozhodnutí, což? Plyne z toho jedna zásadní věc - na právní principy a toho, že se jich dovoláte, nemůžete spoléhat (viz některé případy z doby nedávné). Znám ty argumenty. Vidíte v nich, že soudci vůbec nepochopili podstatu toho, kam míříte a místo toho, aby veřejnou moc ořezávali na každém možném kroku (od toho tam taky jako protiváha jsou), naopak ji podporují. To už ale pak není o právu, ale o lidech a když narazíte u soudů na soudce, kteří tomuto principu nefandí, prohrajete, bez ohledu na to, na jaké právní principy se odvoláváte.

Moje rada na závěr - nespoléhejte na to, že se z toho vždycky dostanete na materiální aspekt. Klidně Vás zaříznou, s odůvodněním a kvalitní a propracovanou argumentací se nebudou obtěžovat a ještě to budou považovat za správnou věc. Milerád bych i tu svoji věc dotáhnul až k NSS a tam to pěkně "rozbalil", ale můžou mě zaříznout bez ohledu na propracovanou argumentaci, kterou tam předvedu. Dobře to vím, takže na to nespoléhejte.

27.12.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist