Ptala jsem se již na povinnost

Dobrý den, ptala jsem se již na povinnost řidičů starších 60.let mít nový formulář na povinnou zdravotní prohlídku. Vypadá to na nejednotný názor, protože jsem 8.8. v IDNES četla, že na potvrzení nezáleží (cituji: "V silničním zákoně je pouze zmínka o tom, že řidič senior má mít u sebe potvrzení o zdravotní způsobilosti. O podobě dokladu se vněm nemluví. Ta záleží na lékaři a policistu by neměla zajímat". – Václav Špička z Autoklubu ČR.) Vypadá to tedy tak, že bude záležet pouze na náhledu policistů? Tím reaguji na dotaz pana A. Šťastného ze dne 2.8. A budou tedy mít policisté právo dát pokutu aniž by se řidič mohl odvolat na nejasnost ve vyhlášce?

Odpověď

Nechci nijak výrazně s kolegou nesouhlasit, ale uvedená otázka je řešena následujícími ustanoveními:§85 odst. 7 zákona č. 361/2000 Sb.:"Prováděcí právní předpis stanoví obsah a vzor posudku o zdravotní způsobilosti a upraví podrobnosti hodnocení zdravotní způsobilosti."Tímto prováděcím předpisem je vyhláška č. 277/2004 Sb. Řekl bych proto, že na nejasnost se v tomto směru nelze odvolávat.

12.8.2006 11:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist