Prosíme o radu,jak postupovat v případě

Vážený pane doktore,prosíme o radu,jak postupovat v případě zaviněné dopravní nehody. Dne 10.4. jsme zakoupili s manželem vůz, na vůz jsme 9.4. sjednali zákonné i havarijní pojištění, obě pojištění začala dle smlouvy platit v 00 hodin dne 10.4. Náš syn, byť se to zdá neuvěřitelné, ve večerních hodinách (okolo 20 hodiny) s tímto novým vozem havaroval.Nedal přednost v jízdě, nehodu zavinil a způsobil škodu nejenom na našem autě, ale i druhému účastníkovi nehody. Předběžná škoda na autech byla stanovena přes 100000, Kč, nehodu šetřila policie, ke zranění nedošlo. Vzhledem k tomu, že máme uzavřené obě pojištění, doufáme, že proběhne vše v pořádku. Nastala ovšem situace, kdy druhý účastník nehody po nás chce, abychom mu podepsali papír, že mu uhradíme rozdíl mezi náhradou od pojišťovny, která přihlíží k amortizaci a skutečnou cenou opravy.Uvedl, že v případě, že na podpis takovéhoto dokumentu nepřistoupíme, nechá se odvést do nemocnice a uvede, že byl zraněn a syna zažaluje za ublížení na zdraví a nechá ho zavřít. Prosím, poraďte nám, jak máme postupovat, syn nehodu asi opravdu zavinil, ale všichni její účastníci odjeli před zraky policistů domů v pořádku.Odpovědnosti se nezříkáme, ale máme pocit, že požadavek druhého účastníka je neoprávněný. Děkujeme za odpověď.

Odpověď

Nenechte se vydírat. Pokud si sanitku nezavolal hned, tak už nic neprokáže. Jeho nárok odmítněte a pohrožte mu trestním oznámením pro vydírání.

18.4.2009 6:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist