Prosím vás o radu. dle policie

Dobrý den, prosím Vás o radu. Dle Policie ČR jsem se dopustil přestupku – § 22 odst.1 písm.l (zákona č.200/1990 Sb.) Policie uvádí, že jsem najel vozidlem před křižovatkou do jízdního pruhu označeném směrovou šipkou V9a pro jízdu rovně a v křižovatce prudce strhl řízení vozidla vlevo do vedlejší ulice. Znamení o změně směru jízdy dal až poté. Blokovou pokutu na místě 2000Kč jsem odmítl zaplatit. Mohu změnit směr jízdy doleva v křižovatce, pokud jsem původně chtěl jet rovně a  vozidlem jsem zatočil doleva až za značkou V9a (v křiž.není podélná přerušovaná čára)? Za mnou nikdo nejel, včas jsem začal blikat doleva , dal jsem přednost protij.voz., nikoho jsem neohrozil ani neomezil . Byl jsem na hlavní silnici, semafory nešly. Před křiž. je pouze značka IP19. Děkuji za odpověď.

Odpověď

V křižovatce už směr jízdy změnit nelze, pokud jste jel pruhem, který ukazoval směr jízdy jinak, než který jste nakonec zvolil.

17.10.2009 7:18

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist