Prosím o zodpovězení tohoto dotazu: v

Vážený pane doktore,prosím o zodpovězení tohoto dotazu: V září r. 2006 jsem byl účastníkem dopr. nehody (DN). Viníkem jsem byl policií určen na místě já a byla mi udělena pokuta, kterou jsem na místě zaplatil. Nadřízený orgán rozhodnutí policisty zrušil z důvodu špatné klasifikace přestupku a předal jej ke správnímu řízení na příslušnou obec. Vypadá to na to, že výsledkem zřejmě bude mimo pokuty také odebrání ŘP na dobu 6-12 měsíců (doporučený dopis mám k vyzvednutí na poště). Dotaz zní: Pokud mi skutečně bude ŘP odebrán, ale já využiji možnosti odvolání na krajský úřad, tak do doby rozhodnutí KÚ mi bude ŘP ponechán, anebo jej budu muset odevzdat ihned?2. Pokud KÚ potvrdí rozhodnutí pověřené obce, ale já využiju možnosti podání správní žaloby v závěru 2 měsíční lhůty a můj případ z časových důvodů nestihne správní soud projednat ve lhůtě 1 roku od spáchání přestupku, tak bude povinen pověřený OÚ mi vrátit ŘP a bude považován přestupek za promlčený? A nebo správní soud bude můj případ projednávat v každém případě tzn. i později bezohledu na to, jestli uplynula lhůta 1 roku od spáchání přestupku.Přeji hezký den a moc vám děkuji za vaši odpověď.

Odpověď

Pokud nedojde k zadržení ŘP, tak si jej až do právní moci rozhodnutí budete moci ponechat. Ale pozor, lhůta pro promlčení se počítá pouze ve správním řízení, správní žaloba a její podání už nemají na běh promlčecí lhůty žádný vliv. Pokud do roka nabyde rozhodnutí právní moci, tak se už přestupek nepromlčí.

14.5.2007 9:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist