Prosím o váš pohled na věc.mám

Dobrý den,prosím o Váš pohled na věc.Mám lehce bourané auto zezadu.Auto jsem odvezla do servisu na opravu (jsem jejich stálý zákazník).Podepsala jsem zakázkový list na opravu zadní části vozu.Do předběžné ceny technik napsal:dle nálezu pojišťovny.Protože mi v servisu řekli,že oprava mého vozu přesáhne pojistné plnění a musela bych doplácet ze svého,opravu jsem odmítla.Servis po mě nyní vyžaduje částku přibližně 2000 Kč za demontáž jednotlivých komponentů v autě,kvůli tomu,že odstrojené auto chtěl vidět mobilní technik pojišťovny viníka.Tato částka je prý za 5 hodin práce(demontáž nárazníku,světlometu,koberce podlahy v kufru,zadních sedaček,koberce pod sedačkami,držáku rezervy a rezervy). Mají právo vyžadovat po mě tuto částku?Na tuto skutečnost mě nikdo při předávání auta do servisu neupozornil. Moc děkuji za Váš čas.

Odpověď

Bylo by potřeba vidět ty podklady a na čem jste se přesně dohodli. Rozhodující je, jestli ta demontáž byla účelná nebo ne. Jestli jste se dohodli na tom, že to odstrojí, aby se na to přišel podívat likvidátor, ten přišel a na základě toho Vám sdělili, že budete muset něco platit ze svého, tak to z jejich účelné bylo, když to navíc provedli na základě Vaší instrukce. Obávám se, že zde by servis nárok na účelně vynaložené náklady měl.

20.2.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist