Prosím o radu v této věci.

Dobrý den, prosím o radu v této věci. Určitě nejsem první kdo naletěl podvodníkovi. V březnu 2012 jsme jeli na kole se synem (13let) na první jarní vyjížďku. Při zpáteční cestě domů mě srazilo kolemjedoucí auto. Řidič zastavil a jelikož se jednalo jen o škodu na kole a nějaké podřeniny, dohodli jsme se, že nebudeme volat policii. Předali jsme si telefony s tím, že bydlí ve vedlejší vesnici a vše zaplatí (oprava kola, prodřené oblečení). Domů jsem to měl nějakých 100m. Posbíral jsem zbytka kola a odkráčel. Buhužel jsem už druhý den byl u doktora a nakonec z toho bylo zápěstí a kotník v dlaze. Léčení se nakonec vyhoplo na celý měsíc. Jakmile se o tomto dozvěděl řidič vozu, domluvili jsme se na nahlášení celé události na pojišťovnu. Bohužel od té doby se nadá zastihnout, mobil nezvedá. Na uvedené adrese (naštěstí) bydlí jeho rodiče. Na policii mi „vyhrožují“ zaplacením pokuty za nenahlášení nehody a pramalou šancí na dohledání viníka. Mám k dispozici pouze svědectví syna, sousedů kteří viděli nehodu (už je to ale 3měs.), 2 sms s textem, že se určitě dohodneme a že zaplatí peníze, uvedené bydliště jsem navštívil, rodiče se divili jak to že mi škodu nezaplatil (tedy ví o tom). Žádné foto k dispozici není. Dá se v této věci ještě něco dělat nebo už si jen můžu sypat popel na hlavu a radovat se, že jsem to přežil?

Odpověď

Pokud dostatečnými důkazy neprokážete, že nehodu byla způsobena provozem příslušného vozidla, nebudou vyhlídky na úspěch ve věci náhrady škody zrovna růžové. Zkuste přitlačit na jeho pojišťovnu, ale když to popře, bude to na soud.

1.7.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist