Prosím o radu. stal jsem se

Dobrý den, prosím o radu. Stal jsem se účastníkem dopravní nehody a zajímal by mě váš názor na tuto situaci. Situace : jedná se o křižovatku typu T za kterou je po 10m výjezd ze stavebnin. Vše mimo obec. Vyjížděl jsem ze stavebnin, když v tom se se z levé strany přiřítilo auto. Já jsem jeho auto viděl v momentě, kdy jsem vyjížděl ze stavebnin do jeho pruhu, snažil jsem se zrychlit, ovšem druhý řidič přejel do protisměru, kde se auta srazila.Dopravní situace je poměrně nepřehledná neboť příjezd do T křižovatky je z kopce a do zatáčky. On má navíc dávat přednost zprava přijíždějícím autům na tuto křižovatku a za ní je právě onen výjezd ze stavebnin.Jeho auto mělo 3 měsíce prošlou technickou kontrolu. Jeho brzdná dráha 2m, ale to je spíše úsek, kde již došlo k nárazu. Zřejmě špatné brzdy a vysoká rychlost.Názor policie: vyjížděl jste z místa ležícího mimo komunikaci, nedal jste přednost, vaše vina.S vyšetřením policie jsem na místě nesouhlasil, věc jde do správního řízení. Na mém autě vznikla škoda dle vyjádření pojišťovny 240 000,-. Škodu druhého řidiče neznám (starší Renaul Laguna). Vzhledem k tomu, že nemám uzavřené havarijní pojištění, je situaci pro mě tristní. Je nějaká šance na změnu prvotního rozhodnutí policie, že je vina 100% na mé straně? Jde mi zejména o náhradu škody.Děkuji za Váš názor, Vašek.

Odpověď

No, primárním viníkem nehody jste asi skutečně Vy, pokud ale z šetření policie plyne překročení nejvyšší dovolené rychlosti, které by mělo vliv na průběh nehody, mohlo by to znamenat možnost rozdělit si náhradu škody, např. 80/20 apod. To ale záleží na skutečnostech zjištěných a potvrzených policií v rámci vyšetřování dopravní nehody. Bez prostudování podkladů to nelze blíže posoudit.

17.8.2009 9:08

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist