Prosím o odpoěď na následující otázku-mám

Dobrý den,prosím o odpoěď na následující otázku-mám vloni v březnu koupený ojetý osobní automobil,který byl 1 měsíc po tecnické kontrole,mám podepsanou kuppní smlouvu,kde je uvedeno,že majitel si není vědom žádných skrytých závad,které by bránily v řádném užívání tohoto vozidla, jinak bude muset hradit opravu.Na autě se letos tato závada ukázala-jde o spodní nosné rámy,které jsou ve velkém rozsahu prasknuty-byly dokonale montážní pěnou vyplněny,a to vše bylo zatřeno,po zhlédnutí v servisu mi technik řekl že oprava takového rozsahu je hloupost.Do auta jsem dal nové tlumiče.tažné zařízení,vše cca12000Kč,původní majitel se o ničem nechce bavit,auto nemohu užívat,prosím,jak mám postupovat,a jaké mám možnosti?

Odpověď

Pokud se jedná o závadu, která činí věc neupotřebitelnou, lze od smlouvy odstoupit. Musíte však prokázat, že vada existovala na věci v okamžiku prodeje, což lze nejlépe prokázat znaleckým posudkem. Pokud se to prokáže, lze doporučit odstoupení od smlouvy a nárokování vrácení kupní ceny. Pro další postup lze doporučit svěření řešení celé věci advokátovi.

2.5.2006 8:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist