Prosím o informaci,zda mohu někde a

Dobrý den,prosím o informaci,zda mohu někde a jak..,podat námitku proti odtažení vozidla, popř.kde jsem udělala chybu.Popis situace: blokové čištění na sídlišti, dne 5.11. 2012-pondělí. V sobotu večer 3.11.jsem zjistila nepojízdnost vozu, zřejmě baterie.Nabíjela jsem ji, do nedělních večer.hodin.Nepomohlo to, byla špatná autobaterie, coz jsem zjistila v neděli večer 4.11.v 19 hod.Auto jsem zajistila výstr. trojúhelnikem zevnitř viditelně ve vozidle a písemné oznámení,že je vozidlo nepojízdné, jsem dala viditelně na zadní i čelni sklo.Pracuji od 6,30hod,takže jsem v pond.4.11. musela do práce , koupila novou autobaterii. Vše mám k doložení. Auto bylo odtaženo,na odtah. parkovacím místě jsme museli zaplatit 1920 Kč a nepomohl žádný náš argmunet, že vozidlo bylo nepojízdně, že nouze nastala krátce před termínem bl.čištění, že jsem neměla víc možností jak auto zprovoznit.Autobaterii jsme novou dali na místě, máme svědky,že opravdu auto pojízdné nebylo a do pojízdného stavu jsme ho uvedli až na odtah.parkovišti, až nám byl umožněn přístup k vozidlu. Po zaplacení.Máme k dispozici i lék.zprávu,že manžel byl 3dny po propuštění z nemocnice po operaci a nemůže nic těžkého tahat.Byl to argument pracovníků odth služby, že jsme si měli auto odtáhnout vlastními silami, v neděli večer, mimo prostor bl.čištění.Nespáchali jsme přestupek proti obecnímu zájmu ÚMYSLNĚ,nýbrž jsme se ocitli v nouzi a řešili to hned, jak bylo možné, Máme vůbec šanci uplatnit námitku proti vysoké částce za odtažení?Děkuji za odpověď.

Odpověď

Bohužel Vaší povinností bylo odtáhnout vozidlo mimo prostor prováděného číštění vlastními silami. To samozřejmě neznamená, že to musíte dělat ručně (tj. vozidlo tlačit), ale mohli jste si na to zavolat např. odtahovou službu.

9.11.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist