Promlčecí lhůta – bodový systém

Zjistil jsem poté, co jsem si nechal vyjet stav svého bodového konta, že mám odečteny pouze 2 body, počítal jsem však s 8 body, v 12/2012 jsem zavinil dopravní nehodu (nedání přednosti v jízdě), zaplatil jsem pokutu 2500,- a policisté mi na místě sdělili, že to je za 4 body. Za rok a čtvrt se mi tento přestupek však nenačetl na mé bodové konto.
Úředníci mi sdělili, že takový případ nepamatují, ale že teoreticky je možné, aby mi to (až jim to policie pošle) načetli kdykoli a žádná promlčecí lhůta neexistuje. Pokud by se tak stalo, byl bych na 8 bodech, protože mi mezitím 2 body vrátili, ale pokud by byl tento přestupek zaevidován tak by mi je nevrátili.
Jak mám postupovat, abych měl jistotu, kolik mám vlastně bodů?

Dle úředníků mi nezbývá než čekat, jestli si náhodou na policii neudělají pořádek a „někdy“ to nepošlou, což se mi zdá jako absurdní….

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Pokud ty body nemáte zatím nemáte připsané, tak nemohou být odečteny. Já bych urgoval příslušné policisty, aby si tam ten pořádek udělali.

6.3.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist