prodej cizinci

dobrý den,řeším velký problém,sepsána kupní smlouva dle zákonů čr,prodávající(já) je povinen odhlásit vůz do 10 dní na nového majitele,majitel cizinec nemá rodné číslo,nemá dlouhodobý trvalý nebo přechodný pobyt,nemá pracovní vízum pro čr,rodné číslo mu nemůže být přiděleno,prostě ho nevlastní,je možné že má pracovní vízum v jiné zemi,dle jiných zákonů nevím jestli mají také zavedeny rodné čísla které jsou nutné pro převod ojetiny jako u nás,na všechny tyto informace hledám odpověď u kupujícího se kterým nejsem schopen navázat kontakt,po zjištění na magistrátu že vozidlo nejde na tuto osobu odhlásit bez rodného čísla nebo iča.údaje které jsou na smlouvě v sekci rodné čísl-vypsáno číslo pasu a datum narození,adresa trvalého bydliště-pražská adresa,jedná se o občana Nigerie,kupní smlouva podepsána,předána hotovost od kupujícího,auto je nevím kde a bojím se případných následků,s autem může díky otevřeným hranicím do ciziny jen na kupní smlouvu,vlastní barevně okopírovaný malý tp na mě,za který při kontrole dostane jen pokutu že osobní nevlastní apod.,v některých státech platí že za přestupky zodpovídá majitel vozu který jsem dle evidence stále já,jak se mohu bránit?policie mi v ničem nepomůže,dle mého vědomí sem vypsal všechny možné údaje z jeho pasu a opravdu mě nenapadlo že by ho na úřadě neměli v evidenci,samozřejmě neznalost zákona neomlouvá.

Odpověď

Údaje v registru jsou pouze evidenční, ty vlastnické právo neosvědčují, takže pro Vás je důležitá kupní smlouva. Pokud podle ní došlo k převodu vlastnictví, tak již majitelem nejste. Můžete tedy zrušit pojištění. Pokud ho nelze odhlásit, tak ho na sebe neodhlásíte, dokud nebudete mít odpovídající údaje pro přepis. Budou to komplikace, ale řádně podepsanou kupní smlouvou byste je měl být schopen ustát.

12.11.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist