Prodal jsem osobní vozidlo "na náhradní

prodal jsem osobní vozidlo "na náhradní díly". Při odhlašování mi bylo řečeno, že odhlášení nelze provést, pouze s dokladem o ekologické likvidaci.prodej na ND zákon nepovoluje (jak chytré). Nemohu si tedy ponechat ani vlastní starý vůz na ND v případě že koupím identický. Prodaný vůz již neexistuje, je rozebrán. Ekologicky tedy zlikvidovat nejde (vrakoviště stejně chtejí jen kompletní vozy). Vedoucí odboru, se kterým jsem problém konzultoval mi sdělil, že je bezradný. Na takovou situaci nikdo nepamatoval. DOTAZ : co mám udělat se SPZ? Mám na ně dosmrti platit zákonné pojištění a vystavit si je na polici? Budu uvrhnut do vězení za porušení zákona?

Odpověď

Starý vůz si ponechat můžete, ale musel byste na něj platit povinné ručení anebo jej dočasně vyřadit z registru. Zákon s takovou variantou nepočítá, patrně ani s tím počítat nechtěl a Vámi popsanou variantu tak záměrně vyloučil.Můžete jedině povinné ručení neplatit a riskovat, že se na to nepřijde. Do vězení však jistě nepůjdete.

1.10.2006 2:04

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist