Problém s autorizovaným servisem.

Dobrý den,
včera v rádiu jsem slyšel reklamu na Vaši právní poradnu, a vzhledem k tomu, že mám nyní dost zásadní problém, rozhodl jsem se Vám napsat a poprosit o radu.
Letos 15.2.2014 jsem si koupil ojetý vůz Mazda CX-9, r.v. 2008 s 230.000km najeto. Když jsem vůz kupoval, vzadu něco hučelo, tak lehce. Vůz jsem kupoval z autorizovaného servisu Mazda v Dolním Benešově, kteří jej přivezli z USA a kde byl pravidelně servisován. Na můj dotaz mi odpověli, že na autě odešlo něco na diferenciálu, že to nechali opravit a lehce to hučí než si to sedne. Nechali někde vysoustružit nějakou hřídel nebo něco. nebyl to originál díl, ale údajně jej dělali v Tatra Kopřivnice. Můj dotaz směřoval k tomu, zda je auto v pořádku a sdělili že naprosto. Že byl vyměněn olej v převodovce a vozidlu nic není.
Vůz jsem tedy zakoupil a užíval si spokojenou jízdu. Jediné co odešlo bylo zadní ložisko, to jsem u nic nechal vyměnit a vše fungovalo jak má.
Před 14 dny jsem se vracel z delší cesty a kousek před domovem mi sem tam škubla převodovka, netušil jsem co se děje, ale nevěnoval tomu pozornost. Vozidlo jsem doma odstavil a nechal tři dny stát. Poté jsem do vozidla sedl, zajel do servisu Mazda, kde jsem jej koupil s tím, že mi chybí krytka na hagusy, tuto jsem zakoupil, oni mi ji na auto dali a pokračoval dál. Nicméně po cca 20 km jsem sjížděl z dálnice, automat měl zařazený 4 rychlostní stupeň, ale když jsem šlápl na plyn, vozidlo nejelo, jako by tam byl neutral. Tak jsem dal neutrál, zařadil zpátky automat a zase jelo. Po dalších cca 20 km jízdy jsem jel do kopce, chtěl přidat, ale auto začalo škubat jako by nevědělo, jestli jet na jedničku, dvojku nebo trojku. To už jsem tušil, že není něco v pořádku. Tak jsem zavolal do mazdy co s tím, a pán na telefonu mi řekl, že pokud vozidlo jede, at přijedu k nim, že mi nemá jak poradit. Proto jsem ihned otočil svůj vůz a jel zpátky do cca 35km vzdáleného servisu. Sem tam převodoka škubla, ale pomalu jsem dojel. Odstavil vozidlo. Jelikož už měli zavřeno, druhý den jsem jel zavést klíče do servisu mazda. Nikde pod autem ani kapka oleje, ani za jízdu den před tím jsem nikde nic neviděl. Oni si klíče převzali s tím, že ted májí malo lidí a že hned jak to půjde zavolají. zavolali za 12 dnů s tím, že přes telefon to řešit nechtějí, ale at přijedu osobně. Tudíž jsem tam druhý den přijel a hlavní technik mi řekl, že nemá dobré zprávy, že když k autu přišli, zkontrolovali měrku na olej, zjistli že je ho tam málo, tak jej dolili, nastartovali, ale převodovka prý řadí špatně a musí se vyměnit. Prý našli kousek hadičky, ten mi ukázal, který údajně překousala kuna a díky tomu vytekl olej z převodky a ta odešla.

Celý tato záležitost ve mě vzbuzuje silný pocit nedůvěry, kdy jsem koupil auto za dost peněz, z autorizovaného servisu, najel s ním cca 15.000km a po 5 měsících a 25 dnech mi odejte převodovka.

je možno nějak zjistit, zda nemohla převodovka odejít díky např. předchozí opravě vozu?

Děkuji za radu.

Odpověď

Vzhledem k tomu, že se jedná o technickou otázku, nezbývá než se obrátit na nějaký jiný servis (pokud k tomuto nemáte důvěru) nebo na znalce, aby záležitost posoudil. Podstatné ale je, že to nesmíte opravovat, dokud se to řádně nezdokomentuje a pokud by se prokázalo, že se jednalo o skrytou vadu, tak uplatňovat reklamaci (požadavek na opravu) u prodávajícího.

29.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist