přítomnost policie u dopravní nehody

Dobrý den, pane doktore,

Jestliže dojde k dopravní nehodě, při které bude celková způsobená škoda nižší než sto tisíc korun, nebude poškozen majetek třetí osoby, nedojde ke zranění ani úmrtí a s dalším účastníkem se dohodnu, kdo nehodu zavinil, mám i přesto jistě právo zavolat policii a trvat na tom, aby přijeli nehodu vyšetřit a sepsat protokol pro pojišt’ovnu.

Prosím Vás, zajímá mě, jestli jsou v takovém případě policisté povinni přijet a hlavně vyšetřit, jak se dopravní nehoda stala a sepsat protokol pro pojišt’ovnu.

Ptám se na to proto, že jsem někde četl o případu, kdy policisté přijeli, protože je účastníci nehody zavolali, pouze od oka odhadli, že škoda je nižší než sto tisíc korun českých, viděli, že majetek třetí osoby poškozen není, nikdo není zraněn, a už se ani neptali, jak se to stalo, a rovnou odjeli.

Děkuji za odpověd‘.

Honza

Odpověď

Zavolat můžete, ale jistotu, že přijedou nemáte. Povinnost totiž nemají, takže je nedokážete přinutit. Pokud by se mi stalo to, že by to na místě nechtěli řešit, pokusil bych se je zvyklat tím, že škoda může být vyšší, protože neví, co je „pod tím“.

17.9.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist