Při kontrole hlídkou dopravní policie mi

Při kontrole hlídkou dopravní policie mi byl oznámen přestupek, překročení maximální povolené rychlosti cca 50 m od začátku obce. Takového překročení rychlosti jsem si nebyl vědom a požádal jsem policistu o ukázání kalibračních známek na těle měřícího zařízení a zapsání celého jednání do protokolu. Odbyl mě s tvrzením, že na to nemám právo. Opsal jsem si alespoň jeho číslo z uniformy a přestupek se bude dále řešit ve správním řízení.Vzhledem k tomu, že mi policista nebyl schopen na místě dokladovat, že měřící zařízení je dle normy zkalibrované a opatřeno kalibračními známkami, nelze podle mého mínění naměřenou rychlost považovat za důkaz. Jak se mohu bránit?

Odpověď

Procesní obrana nechť zahrnuje napadení přesnosti měření tak, jak jste již učinil na místě přestupku. Pokud policista nebude schopen prokázat ke dni měření kalibraci a označení radaru odpovídajícími označeními, nebude možno důkaz z radaru použít.

5.12.2006 9:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist