Při cestě po silnici 1. třídy

Při cestě po silnici 1. třídy se od nákladního auta s návěsem odrazil kamínek, který mi rozbil čelní sklo. Řidič nákladního auta nehodu uznal a sepsali jsme hlášení o nehodě, kde mi poskytl číslo pojistky a celou událost stvrdil svým podpisem. Událost jsme proto nahlásili pojišťovně ALLIANZ, u které měla firma, které nákladní auto patří, uzavřenou pojistku – povinné ručení. Po projednání s likvidátorem pojišťovny jsme si nechali čelní sklo vyměnit v autorizovaném servisu. Nyní ovšem pojišťovna odmítá uhradit škodu, protože viník událost nenahlásil a na výzvu pojišťovny nereaguje. Jak máme nyní postupovat? Děkuji za odpověď.

Odpověď

To je, bohužel, standardní situace. Otázka zní, zda v onom dokumentu výslovně uznal vinu. Jestli ne a jestli nemáte svědky na uvedenou událost, bude to problém. Předání údajů o povinném ručení je povinností vždy, podpis na zápisu o nehodě sám o sobě stačit nemusí, ostatně volat na místo policii je vždy jistější. Nejvhodnější bude zajít s celou věcí k advokátovi, aby posoudil důkazně další možnosti.

10.4.2006 10:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist