Přes naši vesnici jezdí nákladní auta,

Dobrý den. Přes naši vesnici jezdí nákladní auta, vozící kameny, suť atd. ze stavby železniční magistrály. Náklad je většinou nezabezpečený. V pátek od Tatry odlétl kámen a rozbil mi přední sklo. Zapamatovala jsem si SPZ a manžel jel za řidičem. On však celou věc popírá s tím, že už měl nedávno dvě jiná hlášení a měl by problémy se zaměstnavatelem. Jaká je možnost z jejich povinného ručení toto zaplatit i bez přiznání viny? Děkuji.

Odpověď

V daném případě celá věc stojí a padá na důkazech. Pokud řidič svou vinu odmítá, pak je třeba důkazně ustát, že škoda byla skutečně způsobená provozem předmětného vozidla. Bohužel v takovém případě jako jediný důkaz poslouží svědectví. Problém je v tom, že blízký příbuzný zpravidla není dostatečně hodnověrným svědkem a mohlo by se stát, že by soud svědectví takového svědka neuvěřil. Jako postup je nejlépe možno doporučit obrátit se na pojišťovnu povinného ručení viníka a jako důkaz připojit čestné prohlášení svědků. Pokud by to pojišťovně nestačilo, pak nezbývá než soudní spor, jehož výsledek ovšem bohužel nelze dopředu dostatečně jistě odhadnout.

10.10.2005 10:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist