Přenosné zákazové značky – platnost od?

Dobrý den,
minulý týden mi bylo odtaženo auto. Na místě, kde jsem parkoval, se objevila přenosná značka zákaz zastavení s doplňkovou tabulkou s platností od určitého data. Nejsem si vědom, že tam značka byla v den, když jsem tam zaparkoval = dva dny před odtahem. Myslím, že u blokového čistění jsem kdysi našel, že se na daném místě taková značka musí objevit 7 dní předem. V tomto případě se jednalo o plánovanou opravu plynovodu. Nejsem schopen nikde nalézt, zda je termín 7 dní obecný, nebo zda mohou zákazovou značku umístit kdykoli a auto tak také kdykoli odtáhnout.
Předpokládám, že pokud je v právních normách stanovena nějaká lhůta umístění takové značky do její platnosti, pak by bylo důkazní břemeno ve správním řízení na straně úřadu a museli by prokázat, že značka byla umístěna např. 7 dní předem.
Mohli byste mi prosím poradit, zda nějaká taková lhůta je v normách skutečně obsažena?
Děkuji!
Luboš Kolos
PS: Bohužel se jedná o Prahu, takže odtah za 2500 + 500 pokuta, kterou jsem zatím nezaplatil. 🙁

Odpověď

Těch 7 dní se týká obecně případů, kdy je třeba z dlvodu veřejného zájmu nutné dočasně zakázat stání.

 

§ 19 zákona č. 13/1997 Sb.

 

Obecné užívání

 

(5) Silniční správní úřad je oprávněn rozhodnout o označení místní komunikace nebo průjezdního úseku silnice nebo jejich částí, na kterých je z důvodu veřejného zájmu dočasně zakázáno stání silničních vozidel, příslušnou dopravní značkou podle zvláštního předpisu.2) Rozhodnutí o označení musí být provedeno nejméně týden před dnem dočasného zákazu stání na příslušné pozemní komunikaci a na řízení silničního správního úřadu se v tomto případě nevztahují obecné předpisy o správním řízení.

4.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist