Překročil jsem rychlost v obci se

Dobrý den, překročil jsem rychlost v obci se služebním nákladním v. o víc jak 20km/h (naměřen pevným radarem) a přišel mi dopis z úřadu k podání vysvětlení. Přišlo to i s fotkou na které není řidič přímo vidět(pouze obrys). Zaměstnavatel už mě nahlásil. Otázka: Co se mi muže stát nebo jaký má úřad další postup, když řeknu že jsem vozidlo neřídil já a že nevim kdo řídil. Nebo bude lepší nevypovídat? Jaká by mi v tom případě hrozila pokuta? Předem díky za odpověd. Pokud odmítnete vypovídat nebo popřete, že jste řídil, půjde to zpátky za provozovatelem. Ve finále může dostat pokutu buď za to, že neví, kdo s autem jel nebo za to, že se jeho autem byl spáchán přestupek. Ani jedno asi v práci neuvidí rádi. Vám za využití práva nevypovídat žádná sankce samozřejmě nehrozí. Odpověď: JUDr. Tomáš Beran před 5 týdny. Dobrý den Dnes jsem byl na sp. řizení a řekl jsem že odmítám vypovídat. Ale bylo mi taky předloženo poučení že když podání vysvětlení bezdůvodně odmítnu, může mi být dle ustanovení §60 odst.2 přestup. zákona uložena pokuta až 5000,-Kč. A jaké jsou pro sp. orgán dostatečné důkazy k prokázání mé viny? (jako třeba staska nebo karta řidiče atd.)

Odpověď

Té pořádkové pokuty se být nemusíte. Vy máte vždy právo odmítnout vypovídat proti sobě. Ta staska nebo karta řidiče by se možná použít dala, ale pochybuji, že si to vyžádají.

12.7.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist