Překročení povolené rychlosti v obci

Dobrý den, dnes jsem překročil při výjezdu z města povolenou rychlost. Jel jsem 77km/h. Zastavili mě policisté a dostal jsem pokutu 1000Kč. Dnes mi napsal kamarád toto :

„Vyhláška a ústavy o PČR říká, že je nulová tolerance v obcích 50, na silnici 90 a dálnice 130… Ale zákon o silniční dopravě říká že PČR může pokutovat pouze v překročení rychlosti o 30km/h více než je povolená rychlost a zároveň to musí být nebezpečné vůči ostatním řidičům, chodcům a okolí A zákony čr jsou co ? nadřazeny vyhláškách a ústavám … To znamená že v obci můžeš jezdit 50 + 30 Takže 80 a nesmí tě za to pokutovat Takže 77 je v pohodě A že to musí být nebezpečné to je třeba centru … při výjezdu z města to nebezpečné není“.

(Toto jsem sám našel. Je to zde : Zákon o silničním provozu >Část 1 >Hlava II >Díl 3 >§ 18>7)

Můj první dotaz je, jestli má v tomto případě pravdu. A druhý je jestli jsem měl požadovat nějakou dokumentaci, nějaké důkazy. Tvrdil také, že pokud nemají fotku, nebo nahrávku, že mi ic nemůžou.
Předem děkuji za odpověď

Odpověď

To je nesmysl a ta argumentace je naprosto nepodložená.

7.4.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist