Přednost v připojovacím pruhu a pravidlo zipu

Dobrý den, mám dotaz k dopravní nehodě, jíž jsem byl dnes účastníkem. Najížděl jsem na Jižní spojce v Praze od čerpací stanice na dálnici (jižní spojku). V průběžných pruzích byla pomalu jedoucí kolona (cca 20km/hod) a vlevo ode mě stál na žlutých čtvercích kamion.Ten jsem podjel a dojel až na konec připojovacího pruhu. Vozidlo přede mnou se zařadilo do průběžného pruhu, já počkal až přejede jedno vozidlo a za ním jsem se chtěl zařadit do průběžného pruhu dle pravidla zipu. Za vozidlem se však rozjel kamion a evidentně mě nechtěl pustit. Já tedy zastavil, ale vlevo jsem již měl konec připojovacího pruhu s betonovým hrazením (nebylo již kam uhnout). Kamion mě objel tahačem a následně bočnicí přívěsu orval levý bok a od místa začal ujíždět. Vydal jsem se jej následně sledovat a současně hovořil s operátorkou linky 158. Z toho důvodu jsem nezůstal na místě. Myslím si, že jsem ani nevybočil z připojovacího pruhu, kamion mě záměrně jen orval tou bočnicí a ujel. Bohužel to následně postavil tak, že o ničem neví a já že mu vlastně naboural návěs. Poradte mi, jak se mohu bránit? Svědkové bohužel asi žádní nejsou, respektive jsou, ale tím, že kamion z místa nehody odjel a já jej sledoval, nevím jak je dohledat. On tvrdí, že si ničeho nevšiml, přitom to určitě věděl, protože na konci připojovacího pruhu jsem byl první já a když jsem viděl, že na mě najíždí ten návěs usilovně jsem troubil (uhnout však nebylo kam, jen do betonové zdi).

Odpověď

Tam ale pravidlo zipu neplatí. Záleží na tom, ve kterém místě se to přesně stalo. Pokud ale nemáte svědky, že přejel do toho Vašeho připojovacího pruhu a tam poškodil Vaše auto, tak z něho škodu nedostanete.

30.10.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist