předjížďění těsně před začátkem přerušované čáry

Dobrý den

Zastavili mě PČR a tvrdili, že jsem předjížděl na plné čáře. Mělo to být za zatáčkou, kde začíná na rovném úseku již přerušovaná čára, ale ještě je tam kousek (podle mapy.cz 40m) plná čára. Na tom kousku mělo dojít k domělému přestupku. Policisté mi nedávali podepsat žádný záznam o přestupku. Pouze mi sdělili přestupek s tím, že to pošlou na příslušný dopravní odbor (jedná se o přestupek, za který je pokuta 5-10k a 0.5-1roční zákaz řízení). Pokud to opravdu pošlou, tak se musím připravit na správní řízení. Napadají mě dvě možné cesty jak se hájit.
1) Materiální znak přestupku. Stalo se to těsně před začátkem přerušované čáry. Správně by měla být ta plná čára z jedné strany přerušená.
2) Dúkazy mi policisté žádné neukazovali, nicméně jeli za mnou dost blízko a pokud mají kamerový záznam, tak to bude patrně dobře zdokumentované. Můžu tvrdit, že jsem zahájil předjížděcí manévr v momentě, kdy jsem viděl již přerušovanou čáru. Řidič nevidí ze svého vozidla čáru pod sebou, ale nějaký kus před sebou. Takže jsem mohl vidět přerušovanou, ale kola vozidla mohla vjet ještě do plné.

Stalo se to dnes, takže samozřejmě nevím, jestli se tím ten úřad bude vůbec zabývat, protože to je fakt na hraně.

Děkuji za Vaše postřehy

Odpověď

Za předjíždění na plné čáře nehrozí zákaz řízení, to neměli pravdu.

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/zakaz-predjizdeni-a-ztrata-ridicskeho-prukazu/16757

15.2.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist