Předjíždění resp. objíždění kolony

Původní dotaz:
Dotaz: Dobrý den, po přečtení vašeho posledního článku o předjíždění kolony mě napadla situace, která zde nebyla uvedeny. Tedy, je dlouhá kolona aut na dlouhé přehledné silnici, která stojí a všichni chtějí jet rovně. V tomto místě uvažujme zákaz předjíždění, buď vyznačený značkou nebo přechody pro chodce či jinak. Nicméně jeden dotyčný řidič potřebuje odbočit do odbočky vlevo, která až na začátku oné kolony. Rozhodne se tedy legálně OBJET kolonu vozidel jako překážku. Jakmile začne objíždět, kolona se rozjede a z objíždění se stane PŘEDJÍŽDĚNÍ. Lze v tomto případě vyvinit řidiče, jelikož je podstatné, že v době kdy začal míjet vozidla se jednalo o objíždění či nikoliv? Pokud ne, znamená to snad, že by tento řidič vždy musel čekat v koloně čekající na průjezd směrem, kterým sám jet nechce, až se pomalu,ale jistě dostane dopředu, kde již bude moc odbočit bez objíždění resp.předjíždění? Děkuji. Odpověď: Nějak nerozumím, kudy je ve Vašem případě objíždí. Po tramvajovém pásu? Reakce: Ano, může to tak být po tramvajovém pásu, ale klidně to může být i přes plnou či dvojitou plnou nebo v zákazu předjíždění. Možností je spousta.Odpověď:
Já mám ale obavu, že mu to nikdo neuvěří, takže já bych to nedoporučil. A myslíte, že jako důkaz neobstojí, ani to že tak kolona jede úplně pomalu? Osobně mi přijde nesmyslné čekat v koloně, která čeká na směr kterým já jet nechci a pro mě je v tuto chvíli překážkou. A naopak, kde chci jet je úplně volno.

Odpověď

Když jede kolona pomalu, tak ji nelze objíždět (k diskusi je i to, jestli lze stojící kolonu objíždět). Já sice souhlasím, že to nesmyslné je, ale nemohu s jistotou tvrdit, že taková argumentace při obvinění z přestupku obstojí.

17.12.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist