Předjíždění připojovacím pruhem

Dobrý den, pane doktore,

odpovídal jste tady na dotaz, který měl nadpis „Předjíždění přes připojovací pruh“.

Něco mi říká, že tazatel měl na mysli jinou situaci. Takže na tu situaci se zeptám ted‘ já:

Tam, kde jsou dva jízdní pruhy v jednom směru jízdy a v určitých úsecích je vedle toho pravého jízdního pruhu připojovací jízdní pruh (takže většinou na dálnicí a silnici pro motorová vozidla) pojedu já v tom pravém jízdním pruhu. Přede mnou pojede pomalejší vozidlo a z důvodu hustoty provozu vozidel v levém jízdním pruhu nebude možné toto pomalejší vozidlo předjet v levém jízdním pruhu.

Takže otázka zní:

Mohu přejet z pravého jízdního pruhu přes přerušovanou čáru do připojovacího pruhu, v tom připojovacím pruhu zrychlit, dostat se před to pomalejší vozidlo a poté se přes přerušovanou čáru zařadit zpět do pravého jízdního pruhu?

Děkuji za odpověd‘.

Honza

Odpověď

No, asi by nikdo z toho nic nedělal, ale v souladu s pravidly to není. Pokud je ten pruh připojovací, tak by se dalo argumentovat, že z průběžného pruhu do něj vjet nejde. To samotné předjetí by pak už asi bylo OK, nicméně já bych viděl sankci za to neoprávněné přejetí do připojovacího pruhu.

19.5.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist