Předjíždění ( podjíždění) ,rychlost jízdy

Dobrý den.

1 – Hlavně v městech kde je více kruhových objezdů tak většinou vždy mezi dvěma objezdy jsou dva jízdní pruhy upravené tak,že se musí přejet z jednoho do druhého.
Párkrát se mi stalo,že v okamžiku kdy jsem chtěl přejet dle značení do druhého v místech kde končí plná čára a příčné pruhování tak mě již předjíždělo vozidlo začal mě předjíždět ještě dříve než začala přerušovaná čára, naštěstí jsem si ho ve zpětném zrcátku všiml,tak jsem ho pustil za dalším kruhovým objezdem provedl to samé jinému vozidlu – tam to skončilo klaksonem ( asi někam spěchal ) – jak by případný střet řešila policie.

2 – na jaře a na podzim v ranních a odpoledních hodinách pokud je obloha bez mráčků se mi stává,že při jízdě jsem oslněn sluncem (objeví se za domem nebo stromem),
může se stát že krátkodobě překročím povolenou rychlost.

3 – Pokud je dopravní začka omezující rychlost a nebo začátek obce viditelný na poslední chvíli,) díky stromům) tak nestačím včas snížit rychlost.

4- při opravě komunikace se někdy staně ,že s obou stran je pouze dopravní značka začátek omezení,ale konec není. ( nikdo ji tam nedal ). (nejbližší křižovatka byla ve vzdálenosti 3 km)
Když jsem takto od místa kde mělo být konec omezení a nebylo jel sníženou rychlostí ( 50 a ne 90 ) ,tak jsem byl vytrubován a vyblikáván,abych jel rychleji.

Lze bod 2 až 4 nějak „ukecat“ před policií – bod 4 z důvodu nedostatečného dopravního značení ?

Odpověď

ad 1) Máte fotku nějakého takového místa, nějak si to z Vašeho popisu nedovedu představit?

ad 2) Jako že nevidíte na tachometr?

ad 3) To by se dalo použít.

ad 4) To je problém. Muselo by se to jedině uhrát na materiální aspekt, protože jinak formálně-přísně byste zrychlit neměl.

10.10.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist