Před zhruba čtvrt rokem jsem na

Dobrý den, před zhruba čtvrt rokem jsem na inzerát vyměnil svoje auto Fiat Punto za Ford Escort. Výměna proběhla tak, že jsme jeden druhému podepsali kupní smlouvu na prodej (já koupil jeho za 15 000,- a on moje za tutéž cenu). Dohodli jsme se pouze slovně, že oba auta přepíšem na sebe. Já jsem Forda následně přepsal a pojistil na sebe ale bohužel jsem přišel o kontakt na pána, se kterým jsem měnil, nedozvěděl jsem se jak to dopadlo. Nakonec mi volal cizí člověk, že svoje auto vyměnil s tim pánem a že on je nyní majitelem vozidla a trval na tom, abych auto odhlásil. Jenže bez velkého TP to udělat nemohu a řekl jsem mu, ať to vyřídí (oba jsme při tom krátkém hovoru netušili, že bude potřebovat plnou moc). Puntu končila technická, takže mi řekl, že to vyřídí až udělá novou technickou. Od té doby mne nijak nekontaktoval a bohužel kontakt na něho také nemám. Když se podívám do ČKP a vyhledám ho podle SPZ tak mi to nic nenajde, i přestože povinné ručení bylo na Punto uzavřeno a zaplaceno až do začátku roku 2012 a já to nerušil. Když se však vozidlo odhlásí, zaniká jeho povinné ručení? Četl jsem také, že abych mohl auto odhlásit a nemám již TP tak si musím nechat udělat novou kopii ale nešlo by nějakým způsobem zjistit jak je to s tím autem teď?

Odpověď

Povinné ručení nezaniká odhlášením, ale v tomto případě sdělením pojišťovně, která auto pojistila, že došlo k převodu. Pokud tedy pojišťovně, kde jste pojištění sjednal, pošlete v kopii kupní smlouvu, dojde tím k zániku povinného ručení a povinnost auto pojistit má a bude mít nový majitel, ať už je to kdokoliv.

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/prepis-auta-predani-dokladu-prava-a-povinnosti-obou-stran/15820

8.10.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist