Před více než 5 lety jsem

Před více než 5 lety jsem byl na dobrovolné protialkoholní léčbě.Od té doby jsem abstinoval.Asi před 2 měsíci jsem se (po rodinné tragédii)rozpil.Po dvou týdnech alkoh.opojení jsem léčebnu znovu požádal o pomoc a nastoupil ústavní léčbu.Hrozila mi však ztráta zaměstnání,požádal jsem o předčasné ukončení léčby a nastoupil do zaměstnání.Léčebna poslala mému obvod.lékaři návrh na dočasné odebrání řidič.oprávnění.Jezdím 30 let,nikdy jsem nezpůsobil nehodu a největší pokutu jsem platil 200,-korun.Nikdo se mnou neprojednal v léčebně návrh na odebrání.Jezdím denně,jezdím i v práci jako řidič referenč.vozidel.Opět abstinuji.Musí můj lékař odeslat zmíněný návrh příslušným orgánům?Mohu se nějak bránit?Na kom záleží ,na jak dlouho mi řidič.oprávnění vezmou?

Odpověď

1) Dle ust. §84 odst. 3 silničního zákona platí:"Zdravotně způsobilý k řízení motorového vozidla není ten, kdo má poruchy chování způsobené závislostí na alkoholu nebo jiných psychoaktivních látkách podle posudku o zdravotní způsobilosti." Pokud tedy lékař rozhodne o tom, že trpíte poruchami chování způsobenými závislostí na alkoholu, bude Vám řidičský průkaz obecním úřadem odebrán. 2) Lékař dle zákona nemůže uvedený posudek neodeslat. 3) Rozhodnutí o odebrání řidičského oprávnění vydává obecní úřad, tato kompetence je tedy jeho.

15.3.2006 8:06

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist