Před týdnem mě vyfotil radar při

Dobrý den,Před týdnem mě vyfotil radar při příjezdu do obce. Značka s názvem obce je umístěna na začátku průmyslové zóny, kde je silnice široká a přehledná, přehlédla jsem ji a neuvědomila si, že jsem už do obce vjela. U radaru jsem se pohybovala rychlostí 60 km/h. Radar sám je stacionární, obec si jej pronajímá od soukromé společnosti a je umístěn na místě naprosto přehledném, v blízkosti se nevyskytuje žádný přechod pro chodce, škola či jiné podobné zařízení. Při řízení jsem velmi opatrná a toto umístění radaru s cílem snadného „nachytání“ řidičů a obohacení obecní kasy mě tedy rozladilo. Nepodařilo se mi dohledat plné znění nového silničního zákona a ráda bych se u Vás informovala:1/ Má podle nového silničního zákona obec právo si radar pronajímat od soukromé firmy a používat obrazový materiál takto získaný jako důkaz?2/Jaká je lhůta obce k zaslání obsílky?3/Existují pravidla pro určení výše pokuty (1 500-2500), nebo je toto v kompetenci obce?4/Jakým způsobem obec prokazuje, že místo měření rychlosti bylo oficiálně stanoveno Policií ČR?5/ Je možné nějakým způsobem upozornit na zneužití umístění radaru, kdy je zřejmé, že na prvním místě nestojí bezpečnost, ale příjmy z pokut? Děkuji za odpověď a zdravím Vás.

Odpověď

ad 1) Ne.ad 2) Není stanovena.ad 3) Zákon o přestupcích rozsah jednoznačně stanovíad 4) Musí mít dokument doklad, kde to PČR oficiálně potvrdí.ad 5) Jistě, např. v médiích.

13.10.2009 8:54

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist