Před třemi týdny sem se zúčastnil

Dobrý den,před třemi týdny sem se zúčastnil vážné dopravní nehody. Vyjížděl jsem v noci z výjezdu restaurace, chtěl jsem jet doleva na hlavní. Asi 200 metrů na levé straně jsem viděl vozidlo, které jelo po hlavní, a které by mi teoreticky mohlo zkrížit cestu. Toto vozidlo ovšem bylo velmi daleko, a navíc blikalo doprava, mělo tedy odbočit na úplně jinou ulici. jejíž začátek byl od místa, ze kterého jsem vyjížděl asi 50 metrů. Když jsem vyjížděl podíval jsem se tedy doleva, následně doprava a vyjel jsem. Při dalším, už jen ryze kontrolním pohledu doleva jsem uviděl světla onoho vozu, který do mě naboural zleva. Silně jsem se uhodil do hlavy. černé vozidlo, které do mě nabouralo na nic něčekalo a z místa dopravní nehody ihned odjelo. Zavolal jsem tedy policii a vše jim řekl, tak jak se to stalo. Policie mi řekla, že ono vozidlo, které do mě nabouralo, se našlo kousek od místa dopravní nehody opuštěné. Byl to černý VW Jetta a byl podle policie chvíli před dopravní nehodou odzizen!!! Moje vozidlo je Toyota Yaris, mám pouze povinné ručení. U auta je hodně rozbitá celá levá strana a já mám štěstí, že auto vrazilo přímo doprostřed boku a zastavilo se o B sloupek, který kompletně zdemolovalo, jinak bych se dnes už asi na nic neptal. Poraďte prosím, jak můžu získat alespoň nějaké finance. Vím, že je nasnadě, že jsem uvedenému vozidlu nedal přednost. Toto vozidlo ovšem ukazovalo na změnu směru jízdu, tak že by se se mnou nestřetlo a podle všeho muselo jet hodle přes stovku, silnice byla navíc zasněžená a vozidlo bylo ukradeno. Jak z toho ven?Vím, že v takovéjo situaci je každá rada drahá. Děkuji mnohokrát.Milan.

Odpověď

V daném případě primárně záleží na tom, jak policie posoudí vinu na dopravní nehodě. Pokud uzná za viníka Vás, náhradu škody nebudete moci uplatnit. Pokud by viníkem určila řidič druhého vozidla, bude možno uplatnit škodu vůči němu. Pokud ovšem řidiče policie nevypátrá, nebude možné vůči němu náhradu škody uplatnit. Z povinného ručení vlastníka odcizeného vozidla by šlo škodu uplatnit jen v případě, kdy by vlastník vozidla umožnil odcizení vozidla vlastní nedbalostí.

14.3.2006 9:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist