Před třemi měsíci jsem měl na

Vážený pane doktore, před třemi měsíci jsem měl na Vás následující dotaz: Vozidlo taxislužby Dobrý den, pane doktore, rád bych znal Váš názor na to, zda vozidlo taxislužby, které momentálně nevykonává činnost (taxislužbu) a je tedy podle příslušných předpisů bez označení atributy TAXI, je stále vozidlem taxislužby. Mám zato, že ano, neboť vozidlo taxislužby se jím stává tím, že je zapsáno v evidenci vozidel taxislužby a dále implicitně z předisu, že v době mimo výkon taxislužby musí být z vozidla taxislužby sejmuta označení vozidla taxislužby. Jde mi především o případné (ne)porušování zákazových DZ s dodatkovou tabulkou „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“. Vaše články na dané téma tuto problematiku neřeší – viz „vozidla taxislužby (to je asi jasné)“. Za vyjasnění, popř. jen Váš právní názor předem děkuji. Já bych řekl, že v případě, kdy vozidlo není označeno jako vozidlo taxislužby v souladu s ust. §21 zákona č. 111/1994 Sb., tak se nejedná o vozidlo taxislužby a Vámi popisovaná výjimka se na něj nevztahuje. Odpověď: JUDr. Tomáš Beran 11. 01. 2013 v 20:40 Proč tedy v okamžiku, kdy vozidlo nechám zaregistrovat jako „Vozidlo taxislužby“, jsem povinen platit zvýšené havarijní pojištění, zvýšené povinné ručení, silniční daň a v neposlední řadě podléhá toto vozidlo ročnímu intervalu technických prohlídek. Dle mého názoru je tedy toto vozidlo neustále vozidlem taxislužby a nezáleží na tom, zda je nebo není zrovna označené. Vždyť za to tvrdě platím?!?! Můžete mi to nějak vysvětlit? Děkuji.

Odpověď

Soulad mezi jednotlivými právními předpisy zde nutně nehledejte, jednotlivé definice totiž nejsou plně v souladu, nicméně můžete zkusit shora uvedenými skutečnostmi argumentovat v případném správním řízení.

12.4.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist