Před rokem jsem měl dopravní nehodu,

Dobrý den, před rokem jsem měl dopravní nehodu, v křižovatce při zařazování do kolony na hlavní silnici se mne řidič za mnou rozhodl předjet zprava po chodníku a zařadit se přede mne, nicméně při tom do mne naboural (tolik protokol Policie, nehoda je nahraná na kameru). Následně magistrátní úřednice rozhodla, že jsem nehodu zavinil já, neb jsem „naboural do stojícího vozidla“ („ono to sice na kameře vypadá, že jede, ale ve skutečnosti setinu vteřiny před nárazem zastavil, takže jste viník vy“). Když jsem podal odpor, tak rozhodla (rok a týden po nehodě), že řízení vůči mně se zastavuje, protože „se nepodařilo prokázat, že jsem měl dostatek času zastavit, takže v pochybnostech ve prospěch“. Vzhledem k zaujatému chování úřednice vůči mé osobě („jak to, že jste si dovolil podat odpor, vždyť jsem vám přece říkala, ať to neděláte, že to je marný?“ apod.) předpokládám, že nyní se bude snažit celou věc zamést pod koberec s tím, že se nepodařilo prokázat, kdo nehodu zavinil. Sem také směřují mé otázky. 1/ může se skutečně stát, že magistrát neurčí viníka nehody („zavinění nikomu neprokázáno“)? 2/ jak je to v takovém případě s náhradou od pojišťovny (povinné ručení)? Mám havarijko, ze kterého je to zatím hrazené, ale i tak mi jde o spoluúčast + ztrátu bonusů … 3/ pokud by to něčemu pomohlo, dá se podat odvolání pouze proti odůvodnění magistrátního rozhodnutí? Děkuji za názor.

Odpověď

ad 1) To už se stalo. Po roce je to promlčené, takže o viníkovi už nikdo rozhodovat nebude.

ad 2) Musíte využít podkladů ze spisu od policie a nárok uplatnit na jejich základě. Bude to náročnější, ale nikoli nemožné.

ad 3) Jestli uplynul rok od nehody, tak už s tím procesně nelze udělat nic.

14.5.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist