Před pár dny jsem se bohužel

Dobrý den, před pár dny jsem se bohužel stal účastníkem dopravní nehody. Předjížděl jsem 2 za sebou jedoucí vozidla (v místě – pár desítek metrů před začátkem obce, nebyl zákaz předjíždění, plná čára ani křižovatka, či přechod) ale když jsem byl v úrovni prvního předjížděného vozdila (vozdilo, které jelo za dalším vozidlem), toto náhle vybočilo ze směru jízdy a narazilo do boku mého auta (pán chtěl také předjíždět a evidentně se nepodíval do zpětného zrcátka). Poškozený mám pravý přední blatník, dveře a další šrámy až k zadnímu blatníku + levý zadní bok, kterým jsem se při vyhýbacím manévru otřel o svodidla. Když jsem vozidlo v kritický okamžik míjel, nedávalo, narozdíl ode mne, znamení o změně směru jízdy a z jeho jízdy nebylo ani nic podobného předvídatelné. Z mého pohledu se věc zdá naprosto jasnou. Pán, který mě naboural ale nepřipustil svou vinu a celá věc teď půjde do správního řízení. Mé dosavadní zkušenosti s jednáním s orgány státní správy jsou ale velmi negativní, dalo by se říci, že v tomto směru už trpím paranoiou. Proto jsem se chtěl zeptat, jakým způsobem se může pán, který do mně vrazil, pokusit svalit vinu, nebo její část na mně (což je docela pravěpodobné, když uvážím, jaká sankce mu hrozí)a jak se proti tomu bránit ?

Odpověď

Musel by jedině prokázat, že dával znamení o změně směru jízdy ještě předtím, než jste začal předjíždět. Všechno bude záviset na svědcích.

22.7.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist