Před časem jsem viděl, jak městapo

Vážený pane doktore, před časem jsem viděl, jak městapo (MP Brno) provádí „vytěžování pasti na řidiče“ a všimnul jsem si, že svým autem parkují na vyhrazeném stání pro invalidy a zároveň ještě zabírají rezervé vedle (ano, stáli v podstatě na dvou vyhrazených místech). Chtěl jsem si jejich auto vyfotit na mobil, když tu ke mně přišel jeden z nich a prohlásil, že je fotit nesmím a požadoval prokázání mé totožnosti. Odmítl jsem, protože k tomu neměl žádný zákonný důvod a zjevně se jednalo jen o šikanu. Stále opakoval „jménem zákona“ a já jsem se bezvýsledně ptal „jménem kterého zákona?“ aby mi zdůvodnil na základě jakého zákona požaduje po mně OP, když nejsem podezřelým z přestupku, nejsem podoben osobě hledané a nejsem oznamovatelem přestupku. Zastoupil mi cestu a začal blekotat že prý ho napadám a že mne předvedou v poutech na prokázání totožnosti. V té chvíli jsem zavolal státní policii, které jsem se (samozřejmě) legitimoval. Policista měšťáka usměrnil a nechal mne jít (jakmile MP viděli, že volám PČR, vyjeli z vyhrazeného stání). Nicméně nyní jsem dostal obsílku z magistrátu, že jsem vinen ze spáchání pořádkového přestupku a že prý MP se vyjádřila, že oni mohou stát na vyhrazeném stání pro invalidy a že mne přestupková komise odsoudila k 1000 Kč pokutě, protože jsem narušil pořádek a odmítl se městapu legitimovat. S tím se samozřejmě nehodlám smířit a domnívám se, že příznáním, že stáli tam, kde neměli stát (aniž by měli zapnuté majáky, blikačky a tak dále), sami způsobili přestupek, omezovali mou osobní svobodu a navíc — vyžádáním informací o mé osobě (oznamovatelem nebyla PČR, ale MP) porušili opět zákon. Nyní samozřejmě podám odpor. Ale co dál? Nezaujal Vás tento případ? Jsem klientem DAS. Děkuji.

Odpověď

Já bych se samozřejmě té argumentaci bránil ve správním řízení (je to klasická ukázka toho, jak MP fungovat nemá). A v řízení se soustředil na to, že neexistovaly podmínky pro prokázání totožnosti a že se tudíž ze strany MPíků jednalo o exces.

21.5.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist